Apie

40,5 % lietuvių nori sugrįžti

Užsienyje gyvenančių lietuvių nuomonės tyrimas.

Besibaigiant 2020 metams Užimtumo tarnybos užsakyta užsienyje gyvenančių lietuvių apklausa parodė, kad net 40,5 proc. emigravusių mūsų šalies piliečių galvoja apie sugrįžimą ir norą gyventi Lietuvoje. Pagrindinė motyvacija grįžti namo – gerai apmokamas ir mėgstamas darbas. Apklausos rezultatai parodė, kad užsienyje gyvenantys lietuviai dažnai pasigenda informacijos, kodėl verta sugrįžti. Tai lėmė naujo Užimtumo tarnybos projekto „Gal į Lietuvą?“ idėją.

„Gal į Lietuvą?“ tikslas – informacijos apie Lietuvos darbo rinką, darbdavius ir jų lūkesčius sklaida užsienyje gyvenantiems lietuviams.

Renginiai
užsienyje gyvenantiems lietuviams

Geriausias būdas nutiesti kelią namo —
supažindinimas su darbdaviais.

Užsienyje gyvenantiems lietuviams bus organizuojami renginiai, skirti susitikti su potencialiais darbdaviais ir netgi pradėti derinti galimo įsidarbinimo sąlygas. Planuojamų renginių metu bus pristatoma aktuali darbo rinkos informacija, Lietuvos darbdaviai ir darbo sąlygos, bus atsakoma į rūpimus klausimus. Dalyviai galės sužinoti apie paklausiausias profesijas, socialines garantijas, gyvenimo sąlygas Lietuvoje.

Partneriai