Glaudesnis bendradarbiavimas – efektyvesnė pagalba grįžtantiesiems

Sugrįžti ir kurti savo Lietuvą gali būti svajonė, spontaniškas sprendimas ar net būtinybė. Kiekviena istorija yra unikali, tačiau jos visos telpa 65 300 km2. Svarbiausia – tinkamai pasirinkti savo kryptį ir drąsiai ieškoti atsakymų.

Pastebėjus išvykusiesiems aktualų poreikį gauti visą informaciją vienoje vietoje, nuo šių metų sausio startavo Užsienio reikalų ministerijos vykdoma iniciatyva „Grįžtu.LT“, vienijanti įvairias Lietuvos institucijas ir pateikianti aktualią informaciją vieno langelio principu.

Prie šios iniciatyvos taip pat prisijungė Užimtumo tarnyba, kurios kiekviename klientų aptarnavimo skyriuje jau paskirti atsakingi specialistai, pasirengę grįžtančiuosius konsultuoti jiems aktualiais klausimais. Tikimasi, kad galimybė susitikti ir pasitarti su tame regione dirbančiais specialistais, padės tikslingai iš anksto ruoštis grįžimui, sužinoti apie galimybę pasinaudoti lengvesnei integracijai skirtomis priemonėmis įvairių institucijų lygmenyje.

Tad grįžusiems trumpam į Lietuvą aplankyti artimųjų ar atostogų metu suteikiama galimybė apsilankyti artimiausiame Užimtumo tarnybos klientų skyriuje ir ten gauti reikiamą informaciją. Konsultacijos taip pat teikiamos ir telefonu. Prireikus detalesnių atsakymų, tikslingai nukreipiama į atitinkamas institucijas.

Šiais metais planuojamas dar vienas Užimtumo tarnybos įrankis, padėsiantis susipažinti su kiekvienos savivaldybės ypatybėmis –  informacinis Lietuvos regionų žemėlapis. Jame bus galima rasti kiekvienos savivaldybės ekonominius, darbo rinkos ir nekilnojamojo turto rodiklius, TOP darbdavius, vidutinio atlyginimo dydžius, taip pat informaciją apie mokyklas ir pasirengimą priimti grįžusiųjų vaikus.

Išankstinis pasiruošimas gali kelti daug klausimų ir nežinios. Bendradarbiaudami su kitomis institucijomis siekiame, kad neigiamų patirčių būtų kuo mažiau, o kiekviena situacija skatina ieškoti būdų, kaip kuo efektyviau teikti pagalbą.