„Kryptis – ateitis“ skatina įgyti ir atnaujinti darbo įgūdžius

Gebėjimą prisitaikyti prie naujų darbo rinkos poreikių ir užduočių nulemia ne tiek asmeninės savybės, kiek suvokimas, jog būtina nuolat tobulinti turimus įgūdžius ir įgyti naujų. Kodėl tai svarbu? Tai atveria naujas darbo sritis ir galimybes, suteikia savarankiškumo, būtino norintiems geriau atsilaikyti ekonominio nuosmukio metu ir planuoti karjerą.

„Kryptis – ateitis“ – šiuo metu vykdomas Europos Sąjungos finansuojamas projektas, kurio tikslas yra suteikti galimybes bedarbiams ir užimtiems asmenims įgyti aukštą pridėtinę vertę kuriančias kvalifikacijas ir kompetencijas, skatinti darbo vietų, kurios prisidėtų prie skaitmeninės ar žaliosios pertvarkos ir remtų žiedinės ekonomikos tikslus kūrimą. Siekiama, kad padėti šalies gyventojams įgyti ir laiku atnaujinti turimus įgūdžius bei žinias, kurios leis jiems naudotis automatizacijos ir skaitmenizacijos procesu bei žaliosios pertvarkos darbo vietoje teikiama nauda.

Prieš trejus metus Užimtumo tarnybos klientai galėjo rinktis vos iš kelių informacijos ir ryšių technologijų krypties specialybių. Dabar pasirinkimas išsiplėtė iki daugiau nei šimto mokymo programų, orientuotų ne tik į IT, bet ir inžineriją, meną, komerciją. Visoje šalyje galima rinktis iš daugiau nei 40 mokymo teikėjų siūlomų programų.

Projekto įgyvendinimo metu daugiau nei 19 tūkst. projekto dalyvių įgis aukštą pridėtinę vertę kuriančias kvalifikacijas ir kompetencijas, daugiau nei 1300 asmenys sukurs darbo vietas, kurios prisidės prie skaitmeninės ar žaliosios pertvarkos ir rems žiedinės ekonomikos tikslus.

Kaip teigia Užimtumo tarnybos Priemonių įgyvendinimo organizavimo skyriaus vedėja Vaida Kamandulienė: „Norintiems pagerinti kvalifikaciją ar profesines kompetencijas Užimtumo tarnyba suteikia pačių įvairiausių galimybių“  valstybė finansuoja mokymus, moka stipendiją, neturintiems darbo gali kompensuoti kelionės ar apgyvendinimo išlaidas. Reikėtų suprasti, kad šiais laikais vieno kadaise įgyto mokslo diplomo ar darbo patirties visam gyvenimui neužtenka. Užimtumo tarnyba kviečia ateiti ir mokytis jau dabar. 

Sužinokite daugiau: projektas „Kryptis – ateitis“

Vienlapis Ką reikia žinoti, norintiems įgyti aukštą pridėtinę vertę kuriančias kvalifikacijas ir kompetencijas?