Kaip susikurti patrauklų gyvenimo aprašymą?

Gyvenimo aprašymo prašo tikrai ne visi darbdaviai, tačiau jį parengti ir turėti - svarbu.

Užimtumo tarnybos Regioninio karjeros centro konsultantė Ina Ribinskaitė išskyrė šešis svarbiausius elementus, kurie jūsų gyvenimo aprašymui gali suteikti solidų pranašumą.

1.      Supratimas, į kokią darbo sritį ar poziciją pretenduojate. Jeigu toje srityje svarbus kūrybiškumas (pvz. grafinis dizainas), svarbu daugiau dėmesio skirti vizualiniam pateikimui. Taip parodysite savo turimus gebėjimus.

2.      Kokią nuotrauką naudojate savo gyvenimo aprašyme? Nuotrauka, kurią naudojate savo gyvenimo aprašyme, turi būti reprezentatyvi: portretas šviesiame fone, tvarkinga žmogaus išvaizda, be pašalinių daiktų kadre.

3.      Gyvenimo aprašymas parašytas unikaliai, o ne šabloniškai. Vertinga pasirinkti savo informacijos pateikimo stilių. Kitų CV pavyzdžiai gali praversti tik tam, kad išlaikytumėte tinkamą struktūrą.

4.      Gyvenimo aprašyme – tik svarbi informacija. Geriausia CV apimtis – iki 2 puslapių. Jeigu pavyksta medžiagą sutalpinti viename puslapyje – dar geriau. Gyvenimo aprašymas turi atsakyti į darbo skelbime pateiktus reikalavimus. Todėl rekomenduojama perskaityti kelis skelbimus į panašias pozicijas ir iš jų išrinkti pagrindinius dalykus, į kuriuos atsakysite savo gyvenimo aprašyme.

5.      Labai tiksliai įvertinkite savo gebėjimus ir kompetencijas: užsienio kalbų žinias (parašykite jų lygius), vairavimo kategorijas, kompiuterinio raštingumo, viešojo kalbėjimo, komunikacijos įgūdžius. Taip pat paminėkite savanorišką veiklą, praktikų patirtis, įgytus gebėjimus, kurie būtų reikšmingi jūsų darbo pozicijai.

6.      Vienas iš pagrindinių gyvenimo aprašymo paragrafų – santrauka. Ji patraukia darbdavių dėmesį pirmiausiai. Santrauka padeda išsiskirti iš minios, paaiškina, kas jūs esate, ką siūlote ir ko ieškote. Taip pat atsako į klausimą, kokie jūsų karjeros tikslai. Tam skirkite ne daugiau 3 sakinius.

 

Gyvenimo aprašymas kuria jūsų įvaizdį. Todėl svarbu vengti gramatikos ar stiliaus klaidų. O CV pateiktas jūsų elektroninio pašto adresas turi būti sudarytas iš vardo ir pavardės.

Turite klausimų? Reikia pagalbos kuriant ar koreguojant savo gyvenimo aprašymą? Karjeros konsultantė I. Ribinskaitė ragina visus, norinčius susikurti arba pakoreguoti savo CV, kreiptis į Regioninio karjeros centro konsultantus (ina.ribinskaite@uzt.lt arba tomas.sciglo@uzt.lt).