Apie užimtumo perspektyvas Lietuvoje kalbėta su Ispanijos lietuvių bendruomene

Saulėtoje Ispanijoje ne tik mėgstama atostogauti – daug mūsų šalies piliečių čia panoro įsikurti ilgesniam laikui. Dažniausios išvykimo priežastys: malonus klimatas, graži gamta, pietietiška kultūra, gardus maistas arba ten sutikta antroji pusė. Pasak Ispanijos lietuvių bendruomenės pirmininkės Agnetos Vansavičienės, oficialiai registruotų lietuvių šalyje yra apie 16 tūkst., tačiau gyvenančių skaičius gali siekti 28 tūkst.

Šiuo metu veikia 10 regioninių bendruomenių, kurias vienija Ispanijos lietuvių bendruomenė (ILB), turinti daugiau nei 140 registruotų narių. Išvykusieji stengiasi palaikyti tarpusavio ryšį, siekdami neprarasti lietuviškos tapatybės: veikia lituanistinės mokyklos, krepšinio klubas „Lietuva“, folkloro grupė „Sadula“, meno, kultūros asociacija, lietuviška biblioteka, taip pat organizuojamos vasaros stovyklos vaikams ir kitos veiklos.

Spalio 7d. Malagoje vykę mokymai „Bendruomeniškumo skatinimas Ispanijos lietuvių bendruomenėje“ – dar viena galimybė visiems susitikti ir sužinoti su Lietuva susijusios informacijos. Renginio metu dalyviams buvo pristatytos internetu pasiekiamos konsulinės paslaugos, aktualios norintiems įregistruoti santuoką ir naujagimius, kreiptis į notarą ar pan. Taip pat aptartos Ispanijos lietuvių bendruomenės veiklos sritys ir taikomos lietuvybės išsaugojimo priemonės.

Iniciatyvos „Gal į Lietuvą“ atstovės – Indrė Laučienė ir Agnė Skučaitė-Leonavičienė – pristatė esminius Lietuvos regionų verslo sektorius ir užimtumo aspektus, aptarė galimybę pritaikyti turimus įgūdžius naujoje profesijoje ir pasinaudoti Užimtumo tarnybos teikiamomis paslaugomis, tarp kurių – Aukštos kvalifikacijos atrankų kompetencijų centro vykdomos darbuotojų paieškos ir konsultacijos. Taip pat atsakėme į kilusius klausimus, susijusius su galimybe užimtiems asmenims registruotis Užimtumo tarnyboje, dirbti nuotoliniu būdu Lietuvos darbdaviams ir sumuoti keliose šalyse įgytą darbo stažą.

Mokymų dalyviai pasidalino savo draugų ir artimųjų sėkmės istorijomis: išgirdome, kaip po studijų panorus visgi imtis amato, buvo pasinaudota Užimtumo tarnybos galimybe mokytis mūryti krosnis ir taip įkurtas itin paklausus verslas Lietuvoje.

Po pristatymo sulaukėme itin teigiamo Užimtumo tarnybos pasiektos transformacijos įvertinimo ir ketinimų rekomenduoti jos teikiamas paslaugas savo artimiesiems ir draugams. Atsisveikinome su Ispanijos lietuvių diaspora, tikėdamiesi greit vėl pasimatyti. Galbūt šįkart jau Lietuvoje?