KOKIŲ SPECIALISTŲ ŠALYJE LABIAUSIAI REIKĖJO GRUODĮ?

Gruodžio mėnesį darbo ieškantys žmonės galėjo rinktis iš 20 tūkst. darbo Lietuvoje pasiūlymų. Iš jų 12 tūkst. darbdaviai įregistravo per gruodžio mėnesį.

Daugiausiai pasiūlymo gruodį mėnesį pateikė transporto ir saugojimo (24,4 proc.), administracinę ir aptarnavimo (17,8 proc.), didmeninės ir mažmeninės prekybos (14,7 proc.), apdirbamosios gamybos (11,4 proc.), statybos (6,5 proc.) veiklą vykdančios įmonės.

Lyginant su lapkričiu, mažėjo laisvų darbo vietų visuose sektoriuose išskyrus finansinės ir draudimo paslaugų bei žmonių sveikatos priežiūros ir socialinio darbo veiklos sektorius. Labiausiai mažėjo darbo pasiūlymų iš informacijos ir ryšių bei viešojo valdymo sektorių.

75,2 proc. gruodį įregistruotų laisvų darbo vietų buvo skirtos kvalifikuoto darbo ieškantiems asmenims. Likę 24,7 proc. gruodį įregistruotų laisvų darbo vietų buvo skirtos nekvalifikuoto darbo ieškantiems žmonėms.

Specialistų ir įstaigų tarnautojų grupėje gruodį daugiausia darbo pasiūlymų pateikta reklamos ir rinkodaros specialistams, administravimo ir vykdomiesiems sekretoriams, sandėliavimo tarnybos tarnautojams, slaugos specialistams, socialiniams darbuotojams ir jaunesniesiems socialiniams darbuotojams, apskaitos ir buhalterijos tarnautojams, ikimokyklinio ugdymo mokytojams, paštininkams ir giminiškų profesijų tarnautojams.

Kvalifikuotų darbininkų, operatorių ir paslaugų darbuotojų grupėje daugiausia darbo pasiūlymų buvo sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojams, parduotuvių pardavėjams, virėjams, lengvųjų automobilių ir furgonų vairuotojams, variklinių transporto priemonių taisytojams ir mechanikams, apsaugos darbuotojams, elektrikams, kepėjams ir konditeriams, siuvėjams.

Nekvalifikuotų darbininkų grupėje paklausiausi buvo biurų, viešbučių ir kitų įstaigų valytojai, krovikai, kiemsargiai, nekvalifikuoti apdirbimo pramonės darbininkai, pakuotojai (rankomis).