Kokių specialistų šalyje labiausiai reikėjo spalį?

Spalio mėnesį darbo ieškantys žmonės galėjo rinktis net iš 31,1 tūkst. laisvų darbo vietų Lietuvoje.

Daugiausiai darbo pasiūlymų spalį pateikė transporto ir saugojimo (25,3 proc.), administracinę ir aptarnavimo (17,1 proc.), didmeninės ir mažmeninės prekybos (13,4 proc.), apdirbamosios gamybos (11,9 proc.), statybos (8,9 proc.) veiklas vykdančios įmonės.  

75 proc. spalį įregistruotų laisvų darbo vietų buvo skirtos kvalifikuoto darbo ieškantiems asmenims: 46,7 proc. – kvalifikuotiems darbininkams ir operatoriams, 15,3 proc. – specialistams ir įstaigų darbuotojams, 12,0 proc. paslaugų darbuotojams. Likę 25 proc. spalį įregistruotų laisvų darbo vietų buvo skirtos nekvalifikuoto darbo ieškantiems žmonėms.

Specialistų ir įstaigų tarnautojų grupėje spalį daugiausia darbo pasiūlymų pateikta reklamos ir rinkodaros specialistams, administravimo ir vykdomiesiems sekretoriams, sandėliavimo tarnybos tarnautojams, apskaitos ir buhalterijos tarnautojams, jaunesniesiems socialiniams darbuotojams, slaugos specialistams, pagrindinio ir vidurinio bei ikimokyklinio ugdymo mokytojams.

Kvalifikuotų darbininkų, operatorių ir paslaugų darbuotojų grupėje daugiausia darbo pasiūlymų buvo sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojams, autobusų ir troleibusų vairuotojams, parduotuvių pardavėjams, virėjams, lengvųjų automobilių ir furgonų vairuotojams, siuvėjams, variklinių transporto priemonių taisytojams ir mechanikams, apsaugos darbuotojams, kepėjams ir konditeriams, statybininkams.

Nekvalifikuotų darbininkų grupėje paklausiausi buvo biurų, viešbučių ir kitų įstaigų valytojai, krovikai, nekvalifikuoti apdirbimo pramonės darbininkai, prekių krovėjai, nekvalifikuoti inžinerinių statinių statybos darbininkai.


Laisvų darbo vietų sąrašą galite rasti čia.

Taip pat aktyvius darbo pasiūlymus visoje Lietuvoje, kurių mėnesinis darbo užmokestis siekia nuo 2000 Eur (neatskaičius mokesčių), galite rasti čia