Populiariausi mitai apie Lietuvą

Renginiuose mes girdime įvairių mitų apie Lietuvą. Neretai tarp išvykusiųjų sklando mintis esą Lietuva yra tokia pati, kaip ir prieš jiems išvažiuojant gyventi svetur. Tačiau iš tikrųjų taip nėra!

Atskleidžiame populiariausius mitus, kuriais su mumis dalijasi pasaulio lietuviai:

Grįžus į Lietuvą prarandama užsienyje uždirbta senatvės pensija

Tiesa ta, kad darbo stažas yra sumuojamas nepriklausomai nuo darbo stažo trukmės skirtingose ES šalyse. Grįžus į Lietuva yra įvertinamas visose valstybėse įgytas stažas ir nustatoma, ar žmogus turi teisę gauti pensiją.

Lietuvoje senatvės pensija yra skiriama, jeigu žmogus turi sukaupęs bent 15 metų minimalaus darbo stažo.

Pavyzdžiui, jeigu žmogus 5 metus dirbo Lietuvoje, 10 metų Danijoje – jis turės teisę į senatvės pensiją Lietuvoje. Tokiu atveju kiekviena šalis mokės už toje šalyje sukauptą stažą: už 5 metus mokės Lietuva, o už 10 metų - Danija.

Lietuvoje mažas darbo užmokestis

Per pastaruosius penkerius metus Lietuvoje atlyginimo vidurkis paaugo 48 proc.

Darbo užmokestis priklauso nuo sektoriaus, kuriame žmogus ieško darbo, ir nuo jo turimų kvalifikacijų. Minimalus darbo užmokestis yra mokamas tik už nekvalifikuotą darbą, tačiau Užimtumo tarnyba suteikia daugybę paslaugų, kuriomis pasinaudojęs asmuo gali įgyti profesiją ar persikvalifikuoti ir taip rasti darbą su didesniu darbo užmokesčiu.

Pasižvalgykite mūsų interneto svetainės skiltyje ,,Darbo pasiūlymai“, kuriuose rasite darbo pasiūlymus nuo 2000 Eur mėnesinio užmokesčio.

Lietuvoje įkurti verslą labai sudėtinga

Lietuvoje sąlygos kurti verslą yra vienos geriausių pasaulyje. Čia įmonę įkurti galima per 3 dienas, o pasinaudojus el. parašu – įmonę galima įregistruoti net per 1 dieną.

Lietuvoje yra daugybė galimybių gauti paramą naujam verslui įkurti iš Užimtumo tarnybos, savivaldybės, kurioje asmuo gyvena, Žemės ūkio ministerijos, kuri suteikia net iki 200 000 Eur paramą.

Pagal mažiausią pelno mokestį Lietuva yra 3-oje vietoje Vidurio ir Rytų Europos regione.

Nemokamas konsultacijas apie verslo kūrimą teikia mūsų partneriai, profesionalai - Versli Lietuva, LC Paslaugų centras ir kt.

Prasta darbo kultūra

Kiekvienais metais Lietuvoje didėja užsienio investicijų, Lietuvoje atsiranda vis daugiau tarptautinių įmonių su kuriomis ateina ir kitokia darbo kultūra. Taip yra plečiamas mūsų, kaip mažos tautos, akiratis ir tuo pačiu keičiasi pati šalies kultūra.

Keičiantis šalies kultūrai – keičiasi ir darbo kultūra. Kasmet įmonės deda daug pastangų gerinant darbo sąlygas ir įvedant įvairių naujų motyvacinių sistemų.

Pagal karjeros portalo ,,CV-Online“ atliktos kasmetinės pasitenkinimo darbu ir atlyginimu apklausos rezultatus, Lietuvos darbuotojai įvertino darbo įdomumą aukštu balu 7,4. Jis parodė, kad lietuviai dirba tai, kas jiems patinka. O bene aukščiausio pasitenkinimo sulaukė darbo vietovė. Lietuvos darbuotojai laiko dideliu privalumu tai, kad didelė dalis privataus ir valstybinio sektoriaus suteikia galimybę dirbti iš namų bei sukuria daugiau hibridinių darbo galimybių.