Skaitmeninis įrankis „Lietuvos regionų žemėlapis“ – nuo šiol ir anglų kalba

Užsienyje gyvenančių lietuvių įkvėptas skaitmeninis Užimtumo tarnybos įrankis „Lietuvos regionų žemėlapis“ padeda vienoje vietoje patogiu būdu atrasti esminius kiekvienos mūsų šalies savivaldybės rodiklius: būsto, darbo, švietimo ir kitomis temomis, susijusiomis su rekreacija, ekonomika, sveikatos apsaugos paslaugomis ir kita.

Nuo praėjusių metų gruodžio šiuo įrankiu pasinaudota beveik 29 tūkstančius kartų. Atsižvelgiant į tai, kad Lietuvos savivaldybių rodikliai aktualūs ne tik lietuviškai kalbantiems asmenims, Užimtumo tarnyba pristato šį įrankį jau ir anglų kalba.

Pirminis tokio informacinio įrankio poreikis kilo siekiant užsienyje gyvenantiems lietuviams padėti ir paskatinti reemigracijos procesui ruoštis iš anksto ir taip sau palengvinti integracijos procesus.

„Tai – išskirtinė priemonė, leidžianti svarbiausią šalies ir kiekvieno regiono statistiką rasti vienoje vietoje. Ji ne tik padeda gyventojams ar grįžtantiems tautiečiams planuoti savo ateitį Lietuvoje, bet ir suteikia vertingų įžvalgų politikos formuotojams bei investuotojams, siekiantiems skatinti regioninę plėtrą. Šis žemėlapis yra puikus pavyzdys, kaip viešieji duomenys gali būti pateikti patrauklia ir lengvai suprantama forma, skatinant duomenimis grįstus sprendimus, taip prisidedant ir prie tvarios šalies plėtros“, – sakė Kristė Sirtautė, VšĮ „Kaunas IN“ Investicinės aplinkos projektų vadovė.

Indrė Gruodienė, Ignalinos rajono savivaldybės mero patarėja, patvirtino, kad įrankis sutaupo laiko apžvelgiant regiono situaciją: „Informacija realiuoju laiku leidžia lyginti bei prognozuoti rajonų ir regionų demografines, turizmo, verslo plėtros tendencijas. Žemėlapis – svarbus ir profesionalus sufleris investuotojams mūsų ežeringame ir gausiame bioįvairove Ignalinos krašte.“

Kiekvienam, nutarusiam grįžti ar atvykti į Lietuvą, itin svarbu apgalvoti savo lūkesčius, galimybes ir sudaryti bent kelių mėnesių, geriausiai – bent pusmečio, scenarijų, ką svarbiausia atlikti išvykstant iš svečios šalies ir atvykus į Lietuvą. Tai apima ne tik būtiniausių dokumentų gavimą, bet ir karjeros kelio numatymą. Tuo tikslu pradėtas kurti „Lietuvos regionų žemėlapis“ padeda atrasti ir net palyginti skirtingų savivaldybių duomenis iš 5 pastarųjų metų perspektyvos.

Žemėlapyje įdiegta speciali funkcija su vaikais atvykstančioms šeimoms – pažymėtos 99 šalies mokyklos, šiuo metu vykdančios grįžusiųjų vaikų integracijos programas, padedančias mokytis lietuvių kalbos. Taip pat patogiai pateikiami kiekvienos mokyklos ir savivaldybės kontaktai.

Norintieji daugiau sužinoti apie verslo rinką, gali matyti veikiančių įmonių, darbuotojų ieškančių darbdavių ir esamuoju metu patektų darbo skelbimų skaičių, taip pat registruotą nedarbo lygį kiekvienoje savivaldybėje.

Svarbu paminėti, kad duomenys atnaujinami reguliariai, todėl panorus sužinoti būsto įsigijimo ar nuomos kainas, mokyklų skaičių, didžiausius darbdavius, įvairių sektorių siūlomą darbo užmokestį ar net sporto klubų skaičių, tai galima padaryti vos keliais paspaudimais.

Lietuvos regionų žemėlapio“ apsilankymų statistika rodo, kad šiuo įrankiu aktyviausiai naudojasi Airijoje, Jungtinėje Karalystėje, Norvegijoje, Švedijoje ir Danijoje gyvenantys lietuviai. Be abejo, įrankis taip pat aktualus ir Lietuvos gyventojams, svarstantiems apie vidinę migraciją, planuojantiems investicijas ar verslo kūrimą.

Tai patogus būdas įvairioms šalies institucijoms ir žiniasklaidai pristatyti galimybes Lietuvos regionuose ir taip skatinti grįžtamąją migraciją. Skaičiuojama, kad vien per pirmus keturis 2025 metų mėnesius spaudoje „Lietuvos regionų žemėlapio“ duomenys minimi daugiau nei 100 kartų.

Lietuvos regionų žemėlapis | Užimtumo tarnyba